REFERANSLAR

IRADETS firması deneysel ve teoriksel olarak uzay radyasyon ortamı, uzay hava durumu simülasyonları, yeryüzü veya uzay uygulamaları dahilinde elektronik sistemler üzerinde radyasyon etkileri, elektronik parçaların testlerini ve bunların yanı sıra radyasyon kalkanlama çalışmalarını A’dan Z’ye yürüten Türkiye’deki tek firmadır. 

Uzay radyasyon uygulamalarında geliştirdiğimiz yazılım MRADSIM ile fırlatılması planlanan Türksat 6A  uydusu üzerinde TÜBİTAK UZAY için tüm elektronik komponentler üzerinde radyasyon analiz çalışması yapılmıştır. Ayrıca bu uyduda görev alacak diğer elektronik ekipmanları üreten CTECH firması için aynı görev misyonundaki uyduda konumlandıracakları elektronik ekipmanlar üzerinde radyasyon analiz çalışmaları yapılmıştır. 

Bu tür simülasyon çalışmalarının yanı sıra deneysel hizmet almak isteyen firmalara süreçlerini projelendirme, hazırlık, ışınlama, analiz, rapor ve sertifikasyon paketini içeren çalışmalarda sunmaktayız. Bu tür çalışmalarda Türk Havacılık ve Uzay Sanayi TAI, ASELSAN gibi öncü kuruluşlar ile birlikte yerel ve yabancı bir çok firmaya hizmet sunulmuştur.