Hepimiz Birlikte Çalışıyoruz İşin Sırrı Bu
<b>IRADETS</b> (0216) 290 37 03 IRADETS (0216) 290 37 03
RFID Teknolojisinin Yeni Kalbi: NEBULA PLATFORMU

RFID Teknolojisinin Yeni Kalbi: NEBULA PLATFORMU

Nebula Platformu, R4İ tarafından tasarlanmıştır. CAEN RFID okuyucuları tarafından tam desteklenir. Etiketli nesneyi gerçek zamanlı tanıma ve izleme imkânı verir. Böylece hızlı ve basit çözümler sunar

Nebula üç ana bölümden oluşmaktadır:

  • Çekirdek ile, tüm bilgileri güvenilir bir şekilde toplayarak nesneleri ve konumlarını sürekli olarak tanımlar. Merkez çekirdek, Nebula’nın atan kalbidir. Amacı, ögeleri ve konumlarını sürekli olarak belirlemek, tüm bilgileri ve verileri güvenilir bir şekilde toplamaktır. Bunu mümkün kılan faktörler vardır:  
    Konum Veritabanı: Alınan verileri toplar ve barındırır. Konum Sistem Motoru: görevi bu verileri işlemek ve her nesnenin konumunu tanımlamaktır. REST API: verileri üçüncü tarafların kullanımı için süreçle ilgili olaylara veya uygulamalara dönüştürmek ve entegre etmek için vardır.
  • Cihazlar, nesnelerin nerede ve nasıl kullanıldığını gerçek zamanlı olarak tespit etmek için geniş alanlarda bir veya daha fazla bölgeyi denetler. Bu sistemin sağladığı sürekli iletişim sayesinde gerekli veriler anında sağlanır. Çekirdek, en az bir RFID okuyucudan oluşan farklı cihaz türleri aracılığıyla dış dünya ile çift yönlü olarak iletişim kurar ve diğer ekipmanlara bağlanabilir. Her cihaz belirli görevleri gerçekleştirmede uzmanlaşmıştır. Nesnelerin nerede ve nasıl kullanıldığını gerçek zamanlı olarak tespit etmek için geniş bir bölgeyi denetleyebilir. Sistem ile takip edilen nesne arasındaki sürekli iletişim sayesinde müşteri işletmeye anında veri sağlanır. 
  • Grafik arayüzünün, öğeleri oluşturma, bunlara veri tabanına dahil edilecek özellikleri ve nitelikleri atama veya izleme alanlarını yönetmek gibi birçok başka işlevi vardır. Kullanıcılar, çekirdek tarafından toplanan verileri ve bilgileri görme ve yönetme imkânı sağlayan uygulamamızın arayüzü aracılığıyla platformla etkileşime girebilir. Grafik arayüzün öğeleri üretmek ve veritabanına dahil edilecek spesifikasyonları ve nitelikleri atamak veya izleme alanlarını yönetmek için çeşitli yapıları oluşturma işlevleri vardır.

İlaç, sağlık, perakende, lojistik gibi birçok sektörde kullanabilen platform size çeşitli işlemlerde kolaylık, düzen, hız ve para tasarrufu sağlar.

Araç gereçleri ve ekipmanları takip edin

Cerrahi aletler ve hastane el gereçleri aktif olarak sürekli kullanılmaktadır. Bu yüzden, ekipmanların her zaman el altında, temiz, dezenfekte ve kullanıma hazır olması gerekmektedir. Bu teknoloji sayesinde, bunların nerede olduğunu ve durumunu her an bilebilirsiniz.

Envanteri düzenleyin

Tesisin envanterini saymak ve düzenlemek için harcanan zamanı azaltmak, verilerin doğru olmasını ve stoklarının mevcut olmasını sağlamak güzel olmaz mıydı? Şimdi yapabilirsiniz.

Hastaların güvenliğini artırın

Kişisel yatan hasta rutinlerinin kontrollerini bu sistem entegrasyonu ile düzenli ve kontrollü şekilde yönetilebilir.

Lojistik performansını iyileştirin

Tüm envanterler ve nesneler üzerinde gerçek zamanlı olarak tam kontrolü sağlayabilirsiniz. Kayıpları ve lojistik kesinti süreleri azaltırken depolama ve ürün hareketlerini optimize edebilirsiniz.

Daha doğru veriler alın

Bir nesneyi takip ettiğinizde, alacağınız tek bilgi sadece nesne konumu değildir. Aslında, elde edeceğiniz şey, nesnenin tüm tarihçesidir.

Zaman ve kaynaklardan tasarruf edin

Bu sistem sayesinde, iş yerinizi yönetmek için daha az zaman tasarrufu sağlayabilir ve bir günlük görevi birkaç saat içerisinde yönetebilirsiniz.

Envanter işlemlerini otomatikleştirin

Envanter kontrolü uzun ve yorucu olabilir, değil mi? Nebula ile, iki çalışanın muhtemelen iki günde yapacağını iki saat içinde yapabilirsiniz.

Mağaza verimliliğini artırın

Bu sistem entegrasyonu ile sağlanan istatiksel verileri gözetleyerek Mağaza operasyonları ve müşteri tercihleri ​​hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Müşteri deneyimini geliştirin

Müşterilerinize, mağaza içi alışveriş sırasında, interaktif deneyin yaşamalarına olanak sağlayabilirsiniz. Bu sayede, mağazada aradıklarını bulma ve izleme fırsatına sahip olabilirler.

Bir cevap yazın